Vyhodnotenie tour, GRAY BEAR TÁLE
Navigácia > HomePage > Naša tour > Vyhodnotenie tour, GRAY BEAR TÁLE
Golfové ihrisko Gray Bear Tále, golf Nízke Tatry
Gray Bear Tále – golfový rezort s prvým 18-jamkovým majstrovským ihriskom na Slovensku
Charakteristika Gray Bear
Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Ihrisko bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s dobre vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche cca. 60 ha.
Symbolickú pásku pri otvorení prestrihol legendárny profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. O našom ihrisku povedal:
Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.
Ten vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.,Veľká Británia.
Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.
Prírodné podmienky Gray Bear
Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.
Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.
Golf - Zábava - Business